Spusty 2015.

Jedni producenci udoskonalają modele, które już się sprawdziły w warunkach polowania, inni tworzą całkiem nowe konstrukcje oparte na innowacyjnych technologiach… Spusty palcowe, nadgarstkowe, hybrydy umożliwiające strzelanie z dłuższym naciągiem niż to wynika z indywidualnych predyspozycji fizycznych strzelca.

TRUGLO

TG2510BC

Nowy SPEED SHOT XS firmy TRUGLO wykonany jest w całości z metalu. Spust wyposażony jest w podwójne, symetryczne szczęki oraz czuły język spustowy. Model dostępny jest w rozmiarze standardowym oraz w wersji dla juniorów. Spust wyposażono w opatentowany system mocowania – BOA. System BOA umożliwia natychmiastowe dopasowanie taśmy do rozmiaru nadgarstka. Szczęki spustu pracują synchronicznie a wykonane je ze stali nierdzewnej. Głowica obracająca się o 360 stopni eliminuje skręcanie się cięciwy w trakcie naciągania. Wyprofilowany, regulowany, jednoczęściowy język spustowy i ergonomiczne pozycjonowanie dłoni oraz palca spustowego zapewnia uczucie naturalności. Spust może być kolorystycznie dopasowany do akcesoriów strzeleckich: czarny, zielony, pomarańczowy, różowy oraz odcienie czerwieni a także w maskowaniu Realtree APG. Mniejszy model wyposażony jest w precyzyjną regulację rozmiaru taśmy mocującej do nadgarstka dla mniejszych strzelców.

TRU-FIRE

trufire

Nowy spust SMOKE łączy w sobie najnowszą technologię firmy TRU-FIRE z przystępną ceną. Model wykorzystuje sprężynową konstrukcję mechanizmu szczękowego, system łożysk w połączeniu z technologią pozycjonowania Tru-Forward oraz klasyczne ułożenie palca spustowego. Spust posiada także ultra-kompaktową głowicę – mniejszą od monety dziesięciocentowej. Spust posiada regulację, a szczęki po oddaniu strzału powracają do pozycji wyjściowej dla szybszego, ponownego użycia. Wyściełany, czarny skórzany pasek z klamrą wyposażony jest w system Tru-Fire Foldback Ring umożliwiający złożenie spustu wzdłuż przedramienia, gdy nie jest potrzebny. Dwanaście otworów w pasku, oferuje niemal nieograniczoną regulację, tak aby dopasować ją do każdego łucznika (dodatkowo 5/8 cala długości niż w poprzednich modelach). Głowica może być zablokowana, aby dostosować ją do strzelców prawo lub lewo ręcznych.

T.R.U. BALL

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-03 21:33:48Z |  |

Nowy FANG RC firmy T.R.U Ball jest wyposażony w system łączenia linkowego, pozwalający na niemal błyskawiczne dostosowanie do indywidualnych potrzeb strzelca wynikających z sposobu kotwiczenia. Ergonomiczny zaczep zwalniający w kształcie haka, zawiera także gumową nakładkę na języku spustowym dla poprawy czucia spustu oraz poprawy chwytu w warunkach znacznej wilgotności. Fang RC dostępny jest w dwóch opcjach wyzwalania strzału: przedni, prosty język spustowy dla zwiększenia długości naciągu i szybkości oraz bardziej wybaczający, łatwiejszy język spustowy. Spust regulowany jest przez odrębne śruby spustowe: śrubę regulującą długość oraz śrubę nacisku na język spustowy, aby stworzyć idealne czucie spustu. Głowica może być schowana w rękawie kiedy nie jest używana. Czerwony anodowany hak oraz język spustowy są sparowane z czarną anodowaną głowicą oraz dowolnie wybranym kamuflażem paska mocującego ewentualnie z czarnym, skórzanym paskiem mocującym. W ofercie znajduje się również, anodowana czarna głowica Mathews Lost Camo wyposażona w czarny pasek materiałowy na rzep lub czarny skórzany pasek ze sprzączką.

SPOT-HOGG

spothog

Spust WISEGUY WRIST STRAP firmy SPOT-HOGG stał się hitem wśród bowhunterów dzięki połączeniu precyzyjnego działania z niezawodnością i wytrzymałością w najtrudniejszych warunkach. Przyczyniło się do tego ultra-lekkie działanie języka spustowego, ściąganego z zerowym luzem oraz bez wyraźnych przerw. W 2015 pozycja sprzączki została zmieniona i umiejscowiona na wierzchu nadgarstka zamiast z jego boku, aby poprawić komfort i trwałość, a także umożliwiając dokładniejsze przyleganie paska poprzez dopasowanie do różnych rozmiarów nadgarstka. To rozszerzenie przymocowane jest teraz do stabilnego pierścienia, dzięki czemu głowica może być złożona pod przedramieniem, gdy zaistnieje taka potrzeba. Nowy poszerzony wzór, wyposażono w dwa pręty aluminiowe z precyzyjnie frezowanymi ząbkami, w celu zablokowana na ustalonej długości.

SCOTT ARCHERY

scotarchery

SCOTT MONGOOSE XT firmy SCOTT ARCHERY stał się ulubieńcem branży dzięki systemowi ekskluzywnego, pojedynczego zacisku oferującego jedną z najbardziej niezawodnych, płynnych metod wyzwalania strzału. .Mongoose XT jest teraz dostępny z kamuflażu Realtree Xtra. Napięcie spustu może być precyzyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb łucznika. Prosta, niezawodna konstrukcja oferująca samozamykające się szczęki w technologii Shut Down wyposażone w technologię Roller Sear zapewniającą niezawodne, równomierne obciążenie pętelki na cięciwie. Brak luzów na języku spustowym umożliwia czyste i ostre wyzwolenie strzału, a ultra-cienkie szczęki ze stali nierdzewnej pokrytej tytanem są bardzo solidne i ograniczają zużycie pętelki na cięciwie. Mocowanie jest wyposażone w opatentowaną pięcio – stopniową regulację długości do indywidulanego dopasowania, spust posiada sprężynę poprawiająca dokładność oraz umożliwiając większą regulację języka spustowego. Spusty są oferowane w kamuflażu Realtree Xtra ze sprzączką lub z opaską na nadgarstek mocowaną rzepem.

HOT SHOT

hotshot

Spust HOT SHOT’S VAPOR trzy lub cztero palcowy został zaprojektowany w taki sposób, aby pomóc bowhunterom przesiąść się ze spustów nadgarstkowych na palcowe. Ergonomiczny uchwyt został doskonale wyważony, aby dobrze radzić sobie z większymi siłami naciągu. Wyposażony jest w precyzyjnie regulowany, ultra czuły język spustowy zapewniający dokładność strzału podczas polowania. Model Vapor wyposażono w obracająca się o 360 stopni, w pełni regulowaną „beczkę” pod kciuk o zmiennym kącie i długości, w celu indywidulanego, niestandardowego dopasowania i maksymalnej kontroli. Unikalny bezszelestny system wewnętrzny pracuje bezdźwięcznie. Szczęki zamykają się automatycznie po każdym strzale. Spust jest oferowany w kamuflażu Realtree Xtra lub w kolorze czarnym i może być wyposażony w pasek mocujący na nadgarstek.

GOAT TUFF PRODUCTS

equalizer

Model EQUALIZER pozwala strzelcom o krótkim naciągu – a więc i niższej sile naciągu – zwiększyć pierwotną długość naciągu wynikającą z ich indywidualnych uwarunkowań fizycznych – nawet do 3 cali, poprzez nowatorskie umiejscowienie zaczepu pętelki – daleko za tłokiem spustu wyzwalającym strzał. Pozwala to na zwiększenie prędkości strzały od 10 do 15 fps na każdy dodany cal bez zwiększania siły naciągu. Equalizer idealnie wpasowuje się w dłoń a palec spustowy wygodnie spoczywa na rozszerzonym u góry tłoku wyzwalacza co zapewnia znaczną kontrolę nad spustem. Strzał wyzwalany jest poprzez delikatny, naturalny nacisk palca spustowego ale spust może być także użytkowany techniką back-tension. Obudowa spustu wykonana jest z aluminium, a wszystkie wewnętrzne części z polerowanej stali nierdzewnej. Pasek na nadgarstek występuje w wersji skórzanej z opcją podwójnego języka w metalowej klamerce lub w wersji zapinanej na rzep.

JIM FLETCHER

jim fletcher

Jim Fletcher wziął swego starego foworyta i uczynił go lepszym. Sprawdzony model Fletch HOOK, wyposażono w system specjalnych rolek umożliwiających wykonanie gładkiego uwolnienia pętelki cięciwy. Język spustowy posiada regulację nacisku i jest wyposażony w wymienną, radełkowaną anty-poślizgową dźwigienkę w kształcie walca z możliwością zablokowania jej w ustalonej pozycji dla lepszego wyczucia spustu. Fletch Hook od dawna oferowane są z paskiem na rękę z rzepem w wersji „deluxe”, a teraz będzie dostępny także z wyściełanym, skórzanym paskiem zapinanym klamrą. Głowica jest anodowana w czarno-szary kamuflaż. Taśma wykonana jest z nylonu eliminującego ryzyko jej mikro-rozciągnięcia się oraz skręcania pętelki podczas naciągania cięciwy.

COBRA

COBRA-C-722

W 2015 wielką nowością w firmie Cobra jest całkowicie nowy Serengeti, którego konstrukcja zapewnia strzelcom używającym pętelki na cięciwie – komfort oraz perfekcyjną dokładność. Spust został zaprojektowany wyłącznie do używania ze sznurową pętelką na cięciwie, dodatkowo jest wyposażony w bezpieczny haczyk zwalniający, który dzięki swojemu położeniu nie wydłuża naciągu. Hak oraz język spustowy ze stali nierdzewnej są polerowane aby otrzymać płynny strzał i zminimalizować ruchy języka spustowego. Serengeti wyposażony jest w pleciony pasek połączony ze skórzaną, wyściełaną opaską nadgarstkową oferującą regulację długości.

CARTER ENTERPRISES

carter-1st-choice-4-finger-release-2

Nowy spust palcowy 1st Choice firmy CARTER jest aktywowany kciukiem, posiada samozamykającą się szczękę i poszerzoną szyjkę dla maksymalnej widoczności (jest to plus, kiedy używamy maski na twarz). Ten spust palcowy posiada również ergonomiczny, przyjazny uchwyt wyposażony w innowacyjny, śrubowy system regulacji napięcia firmy Carter, co pozwala dostosować spust do indywidualnych potrzeb. Dźwignia kciukowa jest również regulowana, co pozwala na dopasowanie do każdej dłoni i każdego styl strzelania. W skrócie, jest to wysokiej jakości spust jednocześnie tak zaprojektowanym aby być przyjaznym dla ekstremalnych bowhunterów.

.30-06 OUTDOORS

3006

Nowy Black Horse Adjustable Bow Release z firmy .30-06 OUTDOORS wyposażony jest w ultra-lekką, dwuszczękową głowicę oraz zapięcie nadgarstka połączone kolorową, ekstra wytrzymałą linką w technologii Slide-Lock–Lock. Linkowe połączenie głowicy z opaską eliminuje skręcanie cięciwy, jednocześnie zapewniając niemal natychmiastową regulację długości spustu. Pozwala to również, na użytkowanie tego samego spustu zarówno przez dorosłego strzelca jak i przez młodzież. Linka dostępna jest w ośmiu kolorach i można ją łatwo zmienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ten spust zapewnia wyjątkowo gładką pracę języka spustowego oraz szybkie, synchroniczne otwarcie szczęk. Wygodne wyściełane, skórzane zapięcie na nadgarstek posiada regulowaną klamrę.